Katharine Hamnett wypuściła pierwszą linię protest t'shirtów w 1983r i od razu przekazała część wpływów na cele charytatywne. Kilka lat p óżniej zaangażowała się w badania wpływu na środowisko przemysłu odzieżowego i tekstylnego. Kiedy okazało się , że tradycyjna produkcja bawełny odpowiedzialna jest za średnio 10 000 ( teraz 20 000)zgonów rocznie w wyniku przypadkowego zatrucia pestycydami, za długoterminowe skażenie wód, wysuszanie ziemii i wyzysk pracowników w tym dzieci w fabrykach, postanowiła zacząc zmieniać branżę od środka. Przez lata 90te do teraz Katharine projektuje i produkuje etyczną odzież z dużymi sloganami na przodzie zmuszającymi do myślenia. Do kupienia na jej stronie lub na www.selfridges.com za 40 funtów.
Ten cudny bobas powyżej ma na sobie niepoważną koszulkę z poważnym przesłaniem Tiny Revolutionary marki założonej przez dwie mamy ktore chciały rozpowszechniać informacje o środowisku i sprawiedliwości społecznej robiąc jednocześnie ciekawe ubranka dla swoich dzieci.
Ceny od 20$ w ich sklepie online.
Kow Tow to kolektyw designerski z Nowej Zelandii. Ich filozofia jest brutalnie prosta " Nie wierzymy , że każdy kto jest naprawdę świadomy tego , co dzieje się na świecie chciałby wspierać gospodarkę handlu niewolnikami." Robią totalnie fajne projekty wykonane od ziarna do ciucha w etyczny i ekologiczny sposób. Ceny od 50 do 200$ do kupienia na ich stronie.
kow tow maja naprawde swietne nadruki!
OdpowiedzUsuńczy w polsce sa tworcy t-shirtow z podobnymi przekonaniami i z rownie dobrymi projektami (oprocz dream nation :) ?
kow tow są super! w Polsce
OdpowiedzUsuńjest kilka brandow robiacych fajne t shirty ale nie ekologiczne.
Jeszcze... ida lepsze eko czasy mysle :D