sobota, 2 lipca 2011

step in a right direction

Co 3 lata na świecie znikają lasy tropikalne o powierzchni Polski. Na szczęście nie wszyscy mają to w nosie...
Banksy
Etnies jest twórcą i projektantem butów do jazdy na deskorolce dla snowborderów, bmxowców i surferów. Marka założona we Francji i przeniesiona do słonecznej Kalifornii od ponad 10 lat dba o środowisko wykorzystując przetworzony plastik z butelek i gumę z opon do produkcji butów. W tym roku poszła o krok dalej i postanowiła posadzić conajmniej 35 000 drzew na Kostaryce. Każda kupiona para modelu Jameson2eco równa się jedno posadzone drzewo. W Polsce do kupienia na www.spartoo.pl za ok 250zł.Podobnie przedstawia się sprawa w przypadku francuskiej marki For Your Earth . Ich trampki są z organicznej bawełny z podeszwami z przetworzonej gumy lub kauczuku i za każdego buta obiecują zasadzić 1 drzewko. Bardzo mi się podoba ta filozofia plus stylistycznie są mega cool. Zobaczcie sami :D. Do kupienia w sklepie online za ok 60euro

1 komentarz:

  1. Fajnie.
    Z fragmentu filmiku, gdzie facet przechadzał się między ogniwami fotowoltaicznymi rozumiem, że wszystkie procesy mające miejsce w firmie są oparte o sustainability?

    Bo to byłby fajny przypadek do zaprezentowania i upowszechniania wiedzy, wraz z historią, jak doszło do założenia firmy, jaki kapitał był włożony, z jakich rozwiązań prawnych (np. ulg podatkowych) być może firma korzystała, wszystko.

    OdpowiedzUsuń